Kapımıza Ponpon Süsler Yapmaya Ne Dersiniz?

Merhaba Arkadaşlar;

Bugünkü yazımda sizlere kapılarımızı süslemek için yaptığım güzel bir süslemeyi paylaşacağım.

Kullanılacak Malzemeler:
1. Renkli ipler
2. Karton (sert olmalı)
3. İğne
4. Makas
5. Yapıştırıcı
6. 1 adet oyuncak
7. Cocuğunuzun gülümsediği bir fotoğraf

Öncelikle ponpon yapmak için malzemelerimizi hazırlayalım. İlk olarak fon kartonuna içiçe daireler çiziyoruz ve çizdiğimiz daireleri makasımızla kesiyoruz. Daha sonra ipimizi iğneye geçiriyoruz. Ponpon için kesilen iki adet daire birlikle tutulur ve saplanan ip dairenin içinden geçirilir ( daire içine oldukça fazla ip sarıyoruz böylece ponponumuz daha dolgun olur). Bu işlem iç kısımdaki daire yok olana kadar devam eder. Doldurulan daire üst kısmından biraz kesilir ve makas iki karton arasına geçirilierek bütün ipler kesilir. İki karton iplerden çıkartılmadan bir iple sıkıca bağlanır ve kartonlar çıkartılır. Bu işlem çeşitli renklerdeki iplerle ihtiyacımız kadar tekrarlanarak yapılır. Bu işlem sonucunda rengarenk ponponlarımız hazır.

Çerçeve yapmak için;
Öncelikle çerçevemiz için istenilen büyüklükte fon kartonunu daire şeklinde kesiyoruz. Kestiğimiz dairemizin köşesine bir oyuncak (çocuğunuzun sevdiği bir oyuncak)   yapıştırılır. Dairenin boş kalan kenarına rengarenk ponponlar dizilir.  Çerçevenin orta kısmına da çocuğunuzun fotoğrafını yapıstırarak çerçevemiz tamamlanır.

Kapı süsü yapmak için;
Kapı süsünü yapmak için kapımızın boyutunda ipleri ( sakallı ip tercihimiz ama istenilen ip olabilir evdeki ipinizi değerlendirebilirsiniz) kesiyoruz. İpimize iğneye saplıyoruz ve ponponlarımızı 20 cm aralıklarla( yada istediğiniz aralık olabilir) ipe diziyoruz. En sonunda dizdiğimiz ponponlu ipleri kapıya 5 cm aralıklarla asıyoruz. Böylece kapımız görsel olarak daha renkli ve güzel gözükecektir.

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*