Deforme Olmus Pandifleri Yenilemeye Nedersiniz?

Eskimiş pandifleri yenilemeye ne dersiniz?

Pandifleriniz eskidi, tabanı saglam fakat kumas deforme olmus, giymesi cok rahat onun icin atmayada kıyamıyorsunuz. Ozaman yapmamız gereken tek şey 1 yumak sakallı ip almak! :))
Malzemeler :

  1. Sakallı ip
  2. 8 numara tığ
  3. İğne, ip

İŞTE BU KADAR !

Haydi birlikte yapalım; 37 Numara ayak için 88 tane zincir çekerek başlıyoruz. Zincirimizi tamamlayıp uçuca birleştiriyoruz. 3 zincir çekerek yukarı sıraya başlıyoruz. 1 sıra dolgu yapılacak.

2. Sıra yine aynı işlem yapılarak sadece uç kısmında 3 tane artırma yapılıyor. Bundan sonraki 2 sırada büzme yapılarak artırılacak. Toplam 5. Sırada pandifimiz tamamlamlanmış sayılacak. Tabiki bitmedi. 5. Sıradan sonra 1 sıra sık iğne işlemesi yaparak esnemesini önlemiş olacağız.

 

Gelelim üst kısmına, 1 sıra sık iğnede 88 zincir çektiğimiz kısmına yapıyoruz. Pandifimizi kaplayacak tığ işi örgüyü tamamladık.
Pandife dikme zamanı geldi. Önce yapmamız gereken şey kaymayı önlemek için pandifi düzgün kaplayacak şekilde iğnelemek.  iğneledikten sonra iğne ve uygun renkte bir ip ile pandife dikiyoruz.

Evet iște șimdi yepyeni, harika bir pandifimiz oldu.
Not : Bunu yapmamızdaki amaç tabanı sağlam olan ama eskimiş kumaşı olan pandifi yenilemek. Böylece yeni bir pandife sahip olmak geri kazanim saglamak! Atsaydık çöp sevinecekti, șimdi ise tabiki biz sevinecegiz.

Ellerinize ve ayağınıza sağlık güle güle kullanın….

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*