Penceremiz İçin Örgü Korkuluk Yapalım!

Penceremiz İçin Örgü Korkuluk Yapalım!

Merhaba Arkadaşlar; Bu yazımda sizlere penceremiz (çocuğumuzu korumak) için Evdeki artan yün ipler ile  hazırladığım Örgü Korkuluğun yapımını paylaşacağım.
Malzemeler:

  1. Yün ip (lacivert – beyaz)
  2. Tığ 3 yada 1 numara
  3. Çivi veya vida

Korkuluk yapma fikrimin nasıl oluştuğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çocuk odasında ki pencere evdeki ufaklık için tehlike arz ediyordu. Yatağından çıkarak pencereyi açması beni çok endişelendirdi. Bir çözüm bulmalıydım ??? Düşündüm…El örgüsü file yani benim tabirimle pencereye korkuluk yapmaya karar verdim.

Sağlam olması için yün ipimi 3 kat yaptım. Daha sonra 300 zincir çekerek fileye başladım. ( bu sizlerin pencere boyutuna göre değişebilir). Zinciri tamamladıktan sonra 2. Sıra ya geçiyoruz.. Burada yapmamız gereken işlem 20 zincirde bir zincir üzerine sabitlemek yani sık iğne ile tutturmak. Renk değiştirerek penceremi kaplayacak şekilde fileyi işliyorum. 30 sıra işleme ile tamamen korkuluk tamamlanmış oluyor.

Şimdi pencereye sabitlemede duvara pencere kenarına çakılmış küçük çivi veya vidalardan file geçirilerek pencereye gerilir. Böylece hazırladığımız korkuluk sayesinde tehlikelerden kurtuluyoruz. Böylece ufaklığın pencereye olan dikkati  tamamen azalmış oluyor. Çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemli ve ben onu korumak için bunu yaptım.

UNUTMAYALIM çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız.. Umarım bu fikir çocuğunu korumak isteyen ebeveynler için bir alternetif olur.

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*