Her Şey Çocuklar İçin

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN…;)
Çocukları mutlu etmek için birlikte şahane etkinlikler yapalım. Çocukların renkler ve çizgi karakterler yüzlerini güldürmek ve hayal güçlerini geliştirmek için vazgeçilmez bir alternatiftir. Özellikle okulöncesi çocuklarının dikkatini çekmede çok etkilidir. Öğretmenlerin okul duvarlarında ebeveynlerin ise evde çocuklarını neşelendirmek ve gelişimlerini desteklemek için sadece boya, renkli kartonlar… vs elinizde olması yeterli. Çocuklarınızı sınıfa ve odalarına girdiklerinde harikalar diyarında yaşatmaya ne dersiniz..?? :))))

 

 

 

Bu etkinliğimiz çocuklara diş sağlığının önemi ve diş temizliği hakkında mesaj vermek için hazırlandı. Özellikle lavobalara konulan bu resimler çocukların  görsel olarak öğrenmesinde etkilidir. Bu tür etkinlikleri hazırlamak artık çokta zor değil internetten alınan resimler çocuklarla birlikte hazırlanır ve hazırlanma sırasında sohbet edilerek anında dönüt verilir. Böylece etkin öğrenme sağlanır.

 

Okul öncesinde renkler olmazsa olmazdır. Bu yüzden renkleri olabildiğince fazla kullanmalıyız. Eğer sizinde sınıfinızın tavanında kötü bir görünüm varsa yada çocuğunuzun odasını renklendirmek istiyorsanız yapmanız gereken bir sarı fon kartonuna büyük bir daire çizmek. Daha sonrada rengarenk krapon kağıtlarından 15 cm. kesilip dairemizin arka kısmına yapıştırılır.( tam yarı yarıya üst üste gelecek şekilde) Böylece tavanın tam orta kısmına yapıştırılır ve kraponlarda uç kısmından tutturulur. Renklendirilmiş cıvıl cıvıl tavanımız seyredilmeye hazır..;)))

 

Bu kapı süsümüzde ise makarnalar çocuklarla birlikte rengarenk boyandı ve ipe dizilerek kapımıza asıldı. Hem eğlenceli vakit geçirildi hemde kapımızın şahane görünmesi sağlandı.

 

 

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*