Haydi Minik Patik Yapalım

Haydi Minik Patik Yapalım

Malzemeler:

Keçe
Büyük Delikli İğne
Şal yapımında kullanılan tüylü ip (pembe ve krem renk)
Kalıp çıkarmak için sabun

Merhaba arkadaşlar. Birlikte minik patik yapmaya ne dersiniz? 25 numara ayak için patik yapmaya başlayalım.

Kalıp çizmek için çocuğunuzun ayağına en uygun terliği keçe üzerine koyarak kenarından çizelim. Çizilen keçeyi keselim delikli iğneye şal ipini saplayalım keçe kenarına işlenen patiği tutturabilmek için sufle yapalım.
Krem şal ipini 61 zincirle başlayalım. 24 dolgu sonra 1 zincir bir dolgu yapalım (6 kez) tekrar 24 dolgu yapalım.

Şimdi 1 zincir bir dolgu yaptığımız yerin başlama noktasına gelip pembe şal ipini liflerde kullandığımız doldurma tekniği ile iki kez doldurup arada 2 zincir olacak şekilde 6 kez yapalım diğer sıralarda 3 tane kalacak şekilde aynı işlemi tekrar edelim.

Tekrar krem şal ipine dönelim ve dolgu yapalım pembe ipe kadar beyaz ipin olduğu yerde 2 zincir iki dolgu seklinde patiğin uç kısmını dönelim sıranın kalan kısmını dolgu yaparak bitirelim. Bir sıra daha dolgu yapalım bundan sonra ki sırada pembe iple dolgu yapalım. Tekrar bir sıra daha dolgu yapalım evet patiğimizi tamamlamak için son sırada ki dolguyu yaparken hazırladığımız keçeye tutturarak işleyelim.

Böylece patiğimizi tamamladık.  Bu arada aşağıdaki linkte yer alan adres sayesinde el işi patiği yapmanız daha kolay olacaktır. Sadece rakamlarda değişiklik var onun dışında bütün aşamalar aynı…Miniklerimiz güzel günlerde güle güle kullansın…;))

Ayakkabı Patik Yapımı İçin Tıklayınız

El İşi Patik Yapımı İçin Tıklayınız

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*