Bisküvili Pasta

Çokoprens Bisküvili Pasta, Bisküvili Pasta, Çikolata Soslu Bisküvili Pasta

Merhaba Arkadaşlar;

Şimdi size aniden gelen bir misafirimiz olduğunda çayımız demlenene kadar hazır olacak pratik bir pasta tarifi verecem. Oldukça hoş gösterişli ve tadı da mükemmel olan bir tarif. Ama

Malzemeler;

  • 1 Paket Çokoprens Bisküvi
  • 1 Paket Kremşanti
  • 1 Çay Bardağı Bisküviyi Islamak İçin Süt
  • Yarım Su Bardağından Biraz Fazla Kremşanti İçin Süt

Hazırlanışı;

Bisküvileri ıslamak için bir çay bardağı sütü bir kaseye alıyoruz. Diğer taraftan kremşantiyi çırpmak için derin bir kaba sütü alıp çırpmaya başlıyoruz. Kremşantimiz kıvamını aldıktan sonra kaseye boşalttığımız süte teker teker çokoprens bisküvilerimizi batırıyoruz. Birinci bisküvimizi batırdıktan sonra bir tabağa ister yatay ister dik olarak koyuyoruz.

Ben ilk başta yatay olarak koyup kremşantimizi üzerine  oylece sürdüm. Daha sonra bu işlemi ikinci bisküvim için tekrarlıyorum. Bu sıralamayı paketimiz bitinceye kadar tekrarlıyoruz. En sonda bisküvilerimiz bittikten sonra dikkatlice tabağımıza yatay şekilde yatırıyoruz. Kalan kremşantimizi de bir güzel pastamızın üzerine sürüyoruz. Benmari usülü erittiğimiz çikolatamızı da daha sonra üzerine düküp buzdolabında çayımız hazır olana kadar bekletmemiz yeterli olur. Pastamız servise hazır. Afiyet olsun.

 

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*